Ramybės oazėje – ekologiškas šildymas iš gamtos

Praėjusių metų gegužę Palangoje išdygo šeimų apartamentai poilsiui „Smilčių trio“. Pušyne šalia jūros įsikūrę trys namai poilsio ir gyvenimo kokybei suteikė naujus standartus ne tik savo aplinka ir interjeru, bet ir požiūriu į ekologiją ir taupumą. „Smilčių trio“ namai šildomi pačiu švariausiu ir taupiausiu įmanomu būdu – geoterminiu šildymu, pasitelkiant šilumą iš gamtos.

Sprendimas

Projekto vystytojams renkantis šildymo sistemą, pirmiausiai buvo susidurta su energijos išteklių problemomis – aplink objektą nebuvo galimybės atvesti dujas, o šildymui elektra nepakako įvado. Apie kietąjį kurą ar granules nė nebuvo svarstoma – nuolatinis rūpinimasis kuru ir jo sandėliavimas niekaip nesisieja su kokybišku poilsiu.

Techninį sprendimą tokio ploto šildymui ir karšto vandens komforto užtikrinimui galutinai suprojektavo ir įgyvendino įmonė „Šildymo sprendimai“ kartu su „Viessmann“ specialistais. Pasiūlius apsvarstyti geoterminį šildymą, ilgainiui buvo atrasta daugybė tokios sistemos privalumų. Šilumos siurblius lyginant su bet kuria kita šildymo sistema, jų taupumas, komfortas ir ekologiškumas yra neatremiami argumentai.

30-čiai „Smilčių trio“ namų ūkių buvo įrengti du 40 kW galios „Viessmann“ „Vitocal 300-G“ šilumos siurbliai. Vos 20 kv. m ploto katilinė ne tik šildo 1500 kv. m visų apartamentų grindų, bet ir ruošia karštą vandenį – komplekse įrengtos dvi karšto vandens talpos po 1 t. Maža to, šilumos siurbliai vėsina patalpas – dažniausiai vasaromis naudojami poilsio apartamentai šitaip gauna švarią ir nemokamą kondicionavimo sistemą.

Žemė yra pagrindinis energijos šaltinis šilumos siurbliams. Norint pasiekti jos energiją, šiame projekte buvo pasirinktas Lietuvoje dar itin naujas žemės zondų gręžimo būdas – spindulinis gręžimas. Jo metu gręžiniai daromi įvairiais kampais iš vienos vietos. Šitaip ne tik efektyviau naudojama žemės energija, bet ir lengviau atstatyti gerbūvį,taip pat galima gręžti sunkiau prieinamose vietose, be to, taupomi vamzdžiai.

Taupumas

Prieš beveik metus įrengtų apartamentų svečiai jau išgyveno ir pirmąją žiemą bei spėjo praktiškai įvertinti šildymo sistemos taupumą. Gruodį – šalčiausią metų mėnesį, 40 kv. m apartamentų savininkai už šildymą mokėjo vos 20 eurų – tai yra 4 kartus pigiau nei šildant elektra ir 2 kartus pigiau nei šildant dujomis.

Be to, šilumos siurbliai įprastai atsiperka vos per 4-erius, ilgiausiai – 5-erius metus, o tarnauja apie 15 metų. Sistema nereikalauja brangios priežiūros, pirminis energijos šaltinis nieko nekainuoja, o efektyvumas laikui bėgant nekinta.

Ekologiškas šildymas

Imdamas šilumą iš gamtos, šilumos siurblys visiškai neskleidžia aplinkai kenksmingų dalelių. Palyginimui – 150 kv. m šildantis modernus dujinis katilas per 10 metų išmeta beveik 48 t CO2, dyzelinis – beveik 60 t. O dabar padauginkite šį skaičių iš 10 ir įsivaizduokite, kiek tonų CO2 pajūryje išmestų „Smilčių trio“ apartamentai, jei būtų pasirinkta kita šildymo sistema.

Komfortas

„Smilčių trio“ apartamentų gyventojai visiškai negalvoja apie šildymo sistemos priežiūrą ir su ja susijusius kaštus – sistema visiškai automatizuota ir nereikalauja jokių pastangų. Sistemą sumontavusi įmonė „Šildymo sprendimai“ šį objektą stebi ir prižiūri nuotoliniu būdu – internetu.

Jau beveik metus įrengtų apartamentų svečiai išgyveno ir pirmąją žiemą bei spėjo praktiškai įvertinti šildymo sistemos taupumą. Gruodį – šalčiausią metų mėnesį, 40 kv. m apartamentų savininkai už šildymą mokėjo vos 20 eurų – tai yra 4 kartus pigiau nei šildant elektra ir 2 kartus pigiau nei šildant dujomis.

Šildymo Sprendimai logotipas

PASIDALINKITE:

Rekvizitai

UAB "Šildymo sprendimai"
S. Nėries g. 20-1 LT-92228 Klaipėda
El.paštas: info@sildymosprendimai.lt