Ištraukiamojo oro šilumos siurblių taikymas A klasės individualiuose pastatuose

NIBE išmetamo oro šilumos siurbliai, Šildymo sprendimai

„Namo statyba visuomet rimtas iššūkis, tačiau jau nuo kitų metų šis darbas taps dar sudėtingesnis“, – teigia UAB „Šildymo sprendimai“ specialistai. Visiems naujai statomiems namams, kurių statybos leidimas bus išduotas po 2016 m. lapkričio 1 d., įsigalios aukštesni energinio naudingumo reikalavimai, susiję su Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinimu. Jie privalės būti ne žemesnės nei A energinio efektyvumo klasės – tai yra, šiltesni ir taupesni. Tai pasiekti padės šilumos siurbliai.

Atsižvelgiant į atsinaujinančios energijos naudojimo šilumos gamybai pasikeitimus, patikslinti energijos gamybai naudojamų energijos šaltinių pirminės energijos faktoriai, naudojami pastatų energinio naudingumo vertinimuose. Šilumos siurbliai vertinami kaip atsinaujinantys energijos šaltiniai.

Sandariems namams būtinas vėdinimas

Pavyzdžiui, nustatyta, kad 150 kv. m ploto B klasės namas per metus šildymui turėtų suvartoti ne daugiau kaip 127 kWh/ kv. m energijos per metus. Tuo metu toks pat A klasės namas per metus nesunaudos daugiau kaip 50 kWh energijos kv. m. Tai reiškia, kad esant lauke -23 laipsnių tempertūrai, tokio namo šildymui ir karšto vandens ruošimui pakaks iki 5 kw galios šilumos šaltinio.

Kad būtų galima gauti A, A+, A++ energinės klasės sertifikatą, svarbu turėti sandarumo testo rezultatus. Tai reiškia, kad tokie namai bus labai sandarūs ir juose vėdinimo sistema bus būtina.

NIBE šilumos siurbliai

Švedijos šilumos siurblių gamintojas NIBE turi didžiulę patirtį racionaliai sprendžiant energiškai efektyvių pastatų šildymą ir vėdinimą. Ištraukiamojo oro šilumos siurbliai – tai tokie įrenginiai, kurie puikiai išsprendžia pastato vėdinimą ir tuo pačiu atlieka šildymo ir karšto vandens tiekimo funkcijas individualiam namui. Viskas įrengta šaldytuvo dydžio įrenginyje.

Jei pastatas turi žemos temperatūros šildymo sistemą, įrenginys bus ženklinamas pagal nustatytą tvarką A +++ ženklu, tai yra jam suteikiamas aukščiausias įmanomas energinio taupumo įvertinimas. Tokie sprendimai jau senai pasiteisino ir yra plačiai naudojami Skandinavijos šalyse. Skaičiuojama, jog tokio namo išlaidos šildymui, vėdinimui ir karštam vandeniui ruošti neturėtų viršyti 280 Eur per metus.

Ištraukiamo oro siurbliai, NIBE, šildymo sprendimai

Yra ir kitų neginčijamų NIBE šilumos siurblių privalumų: puikus dizainas, nereikia jokių lauko darbų,  išorėje neatsiranda jokių įrenginių, kurie galėtų gadinti fasado vaizdą ar skleisti garsą, integruotas valdymas internetu ar mobiliu telefonu.

NIBE šildymo sprendimai A klasės namams!

ATSISIŲSTI
PASIDALINKITE:

Rekvizitai

UAB "Šildymo sprendimai"
S. Nėries g. 20-1 LT-92228 Klaipėda
El.paštas: info@sildymosprendimai.lt