UAB „Šildymo sprendimai” Pritaiko mikroklimato sistemą komercinės paskirties patalpoms – Uponor TABS

Kaip parodė moksliniai tyrimai, net apie 90 procentų savo laiko žmonės praleidžia patalpose, didžiąją dalį net ne namuose, o biuruose. Todėl labai svarbu užtikrinti sveiką, komfortabilią ir darbingą aplinką jų viduje. Ar žmogus gerai jausis patalpoje, labai priklauso ir nuo plika akimi nematomų dalykų, tokių, kaip šildymas ar vėsinimas. Taigi verta pagalvoti apie tinkamiausią šildymo ir vėsinimo sistemą, kuri ne tik padėtų užtikrinti ekonomišką ir tuo pat metu geriausią įmanomą mikroklimatą, bet ir būtų kaip įmanoma mažiau pastebima.

Patikrinta kokybė

Daugiaaukščiams komercinės paskirties pastatams „Uponor“ siūlo puikų sprendimą – termiškai aktyvią pastatų sistemą TABS (angl. Thermally-Active Building System arba sutrumpintai). Tai – pažangi kombinuota šildymo ir vėsinimo sistema, skirta daugiaaukščiams biurų ir komercinės paskirties  pastatams, taip pat muziejams ir bibliotekoms, ekspozicijų erdvėms, sveikatos priežiūros bei švietimo įstaigoms ir pan.

TABS sistema skirta daugiaaukščiams biurų ir komercinės paskirties pastatams, muziejams, bibliotekoms

Šios sistemos patikimumas per bemaž dešimtmetį buvo patikrintas daugiau nei tūkstantyje įvairiose šalyse įgyvendintų pastatų projektų. Pastaruoju metu ši sistema pradėta diegti ir Lietuvoje statomuose objektuose.

Patalpų mikroklimato sistema „Uponor TABS“ padeda užtikrinti maksimalų komfortą, puikų mikroklimatą tiek žiemą, kai veikia šildymas, tiek ir vasarą, patalpas vėsinant. Ji yra nebrangi ir puikiai suderinama su atsinaujinančiais energijos šaltiniais ir visiškai nevaržo architektų kūrybinės laisvės. Tad kuo gi ji ypatinga?

Kaip veikia „Uponor TABS“?

„Uponor TABS“ išnaudoja betono šiluminę masę, į pastato konstrukciją įmontavus šildymui ir vėsinimui skirtus vamzdžius. Taip lubos, grindys ar sienos tampa pastato šildymo/vėsinimo pagrindu. Įmontuoti vamzdžiai aktyvuoja statinio masyvo betoną terminių apkrovų sukaupimui ir panaudojimui.

Taigi, naudojant „Uponor TABS“, pastatas šildomas ir vėsinamas sienų, grindų bei lubų paviršiais. Daugiau energijos perduodama šildant grindimis, o vėsinant – lubomis.

„Uponor TABS“ nėra oro kondicionavimo sistema ar ventiliacinės sistemos pakaitalas, bet ji lengvai derinasi su tradicinėmis šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemomis ir padeda iki minimumo sumažinti įprastinių technologijų užduotis. Jai veikiant nematomu, begarsiu ir skersvėjų nesukeliančiu būdu užtikrinamas geriausias įmanomas patalpų mikroklimatas.

Kodėl tai veikia?

Didelius plotus, kokie paprastai būna komercinės paskirties pastatuose, šildyti ir vėsinti paviršiais yra efektyviau. Naudojant šį būdą žiemą užtenka palaikyti vėsesnes temperatūras, o vasarą galima mažiau vėsinti patalpas. Dėl to eksploatacinės išlaidos būna mažesnės.

Taupus energijos naudojimas pasiekiamas dėl vidutinės darbinio vandens temperatūros – 18-29oC, kuri yra artima aplinkos temperatūrai. Tai didina šilumos šaltinio efektyvumą ir leidžia panaudoti atsinaujinančius ir nemokamus vėsinimo šaltinius pagal taupios energijos projektavimo principus.

Mikroklimato sistema Uponor TABS, 3D schemos vaizdas

Draugiška aplinkai

Paviršinei šildymo ar vėsinimo sistemai parinkus ir efektyvų alternatyvų ar atsinaujinančios energijos šaltinį, galima ne tik gerokai sumažinti eksploatacijos kaštus, bet ir sumažinti energijos sąnaudas pastate bei CO2 išmetimą. Europos Sąjungos šalys yra įsipareigojusios iki 2030 metų CO2 išmetimą sumažinti 40 proc., palyginti su 1990-ųjų lygiu, ir vis labiau pradėti naudoti atsinaujinančių šaltinių pagamintą energiją.

„Uponor TABS“ yra draugiška gamtai ir padeda šį tikslą pasiekti. Štai kodėl kitose šalyse ją neretai pasirenka pastatų vystytojai, siekiantys LEED, BREEAM ar DGNB įvertinimų. Už šį sprendimą sertifikuojant pastatą suteikiami papildomi taškai.

Džiaugsmas architektams ir vartotojams

Į „Uponor TABS“ turėtų atkreipti dėmesį ir architektai. Ši sistema yra visiškai nematoma. Visi šildymo ir vėsinimo vamzdžiai įmontuojami jau į pastato konstrukciją – perdangos plokštes, todėl negadina vaizdo ir neriboja laisvės, kuriant interjero dizainą.

Be to, tokia sistema padeda išgauti daugiau erdvės. Kadangi vamzdžiai įmontuojami jau į perdangos plokštes, nereikia papildomai vedžioti jokių vamzdynų ar montuoti įrangos, kurią paprastai bandoma paslėpti po pakabinamomis lubomis. Nėra būtinybės įrengti pakabinamų lubų, statant pastatą reikia mažiau statybinių medžiagų.

Su „Uponor TABS“, skirtingai nei su kitomis sistemomis, patalpų tūris nesumažėja, o jeigu pastatas yra keliolikos aukštų, su ja netgi galima išlošti visą papildomą aukštą!

Be to, „Uponor TABS“ užtikrina ir nematomą komfortą vartotojams. Juk tai yra tyli sistema, su minimalia oro konvekcija ir palaikoma optimalia temperatūra. Jai veikiant nekyla dulkės ar skersvėjai, taigi užtikrinamas sveikatai palankus mikroklimatas.

Taupymas planuojant iš anksto

Priešingai, nei galima pamanyti, „Uponor TABS“ nėra brangi sistema. Juk į konstrukcijas liejami vamzdžiai yra plastikiniai, taigi iš esmės jie nėra brangūs.

Investavimo ir valdymo išlaidas sumažina ir tai, kad sistemai naudojami mažesni šildymo ir vėsinimo įrenginiai.

Bet būtina prisiminti, kad šią sistemą reikia suprojektuoti dar prieš pradedant konstruoti pastatą, mat visi vamzdeliai, kaip minėta, turėtų būti įlieti į pačias perdangas. Jeigu perdangos gaminamos gamykloje, vamzdžiai turi būti įliejami ten. Jeigu grindys liejamos pačiame objekte, vamzdelius reikia įmontuoti jau įrengiant grindis, o ne po to.

 Mikroklimato sistema Uponor TABS, montavimas

Žinoma, „Uponor TABS“ galima įrengti ir vėliau, bet tai pareikalautų papildomų išlaidų. Be to, sistemą įdiegiant vėliau, turbūt nebepavyks jos įrengti taip, kad ta pati vamzdynų sistema šildytų ar vėsintų du aukštus iškart: apatinio lubas, o viršutinio – grindis. Tokiu atveju tektų kloti dvi sistemas, o tai nepadėtų sutaupyti nei pinigų, nei vietos pastate.

Tačiau, jeigu viskas daroma laiku, „Uponor TABS“ maloniai nudžiugins ekonomiškumu. Taupymas prasideda statybų etape ir trunka visą statinio eksploatavimo laiką. O svarbiausia, kad su ja visada jausitės puikiai.

„Uponor TABS“ privalumai:

 • Nedideli sumontavimo kaštai: dėl mažesnių vėsinimo, šildymo įrenginių ir sumažėjusio oro kondicionavimo kiekių higienai užtikrinti susitaupo apie 30-50 proc.
 • Nedidelės eksploatacinės priežiūros ir darbinės veiklos sąnaudos. Palyginti su tradicinėmis oro kondicionavimo sistemomis, susitaupo iki 50 proc.!
 • Greitas sumontavimas ir pagerėjusi kokybės kontrolė dėl gamykloje atliktų konstrukcinių sprendimų.
 • Puikiai dera su atsinaujinančiais energijos šaltiniais.
 • Idealiai pritaikyti šiuolaikiniams darniems pastatams, efektyviai izoliuotiems ir turintiems apsaugą nuo saulės.
 • Galimai mažesnis pastato aukštis ir mažesnis medžiagų poreikis, nes nereikia pakabinamų lubų.
 • Nematoma sistema, kuri suteikia maksimalią laisvę architektūriniam ir interjero dizainui.
 • Išvengiama „sergančio pastato sindromo“: „Uponor TABS“ nekelia triukšmo, skersvėjų ar dulkių.

Uponor TABS šildymos sistema, Šildymo sprendimai

„Uponor“ TABS tinka įvairiems statinių tipams:

 • biurų ir komercinės paskirties;
 • muziejams ir bibliotekoms;
 • ekspozicijų patalpoms;
 • sveikatos priežiūros įstaigoms;
 • švietimo įstaigoms.

UAB “Šildymo sprendimai Uponor TABS sistemą jau pritaiko ir Lietuvoje
Įgyvendinti objektai

Verslo centras Klaipėdoje Salomėjos Nėries g. 20

PASIDALINKITE:

Rekvizitai

UAB "Šildymo sprendimai"
S. Nėries g. 20-1 LT-92228 Klaipėda
El.paštas: info@sildymosprendimai.lt