Šilumos siurblių „oras–vanduo“ evoliucija iki A+++ klasės

 Dar visai neseniai šildymas šilumos siurbliais „oras–vanduo“ buvo lyg atsarginis sprendimas, siekiant išvengti gręžimo ir kasimo bei susitaikant su tokio sprendimo trūkumais. Nuo to laiko daug kas pasikeitė. Dabar tai labiausiai auganti  šilumos siurblių technologijų sritis, verčianti rinkos dalyvius investuoti į naujų technologijų kūrimą.

Reikėjo keleto metų įtempto darbo ir daug pastangų, kol pagaliau buvo pagamintas naujasis NIBE F2120 šilumos siurblys. Pasiektas metinis efektyvumo koeficientas (angl. SCOP) didesnis nei 5. Tai visiškai unikalus pasiekimas, keičiantis situaciją rinkoje, kurį bus labai sunku pagerinti. Įrenginys gali stabiliai tiekti į sistemą 63 °C, esant lauke -25 °C.

Trifazis dažnių keitiklis leidžia sistemai prisitaikyti prie pastato poreikių šildymo ir vėsinimo režimuose. Įdiegtai EVI (angl. Economised Vapour Injection) technologijai padedant, pasiekiami išskirtiniai parametrai, kurie leidžia racionaliai naudoti įrangą taip pat ir renovacijai – pastatuose, kur prieš tai buvo naudojami dujiniai, kieto ar skysto kuro įrenginiai ir sumontuotos aukštų temperatūrų šildymo sistemos.

Išorinių įrenginių dizaino pritaikymas pastatų fasado išvaizdai

Dažnai šilumos siurblių „oras–vanduo“ išorės įrenginių neigiama savybe laikoma įrenginio išvaizda, kuri neišvengiamai turi būti įkomponuota į pastato fasado foną. Kuriant naująjį NIBE F2120 nebuvo pamirštas ir įrenginio dizainas. Lena Mårdh buvo paskelbta dizaino konkurso nugalėtoja. Dabar įrenginio išvaizda nuteikia pozityviai.nibe-f2120_sildymo-sprendimai_uponor

Išmanus NIBE sistemos valdymas

Bet kokios technologijos nublanktų be išmanaus sistemos valdymo. Šiuolaikiniame skubančiame ir išmaniame pasaulyje reikalinga, kad įrenginiai patys prisitaikytų prie mūsų poreikių. Jau nieko nepavyks nustebinti  šilumos siurblio „oras–vanduo“ valdymo galimybe internetu ir mobiliu telefonu – tai integruota kiekviename siurblyje.

Šilumos siurblio „oras–vanduo“ valdiklyje integruota išmanaus kainų taikymo funkcija „Smart price adaption“. Ši funkcija suteikia įrenginiui pagal įvestus prioritetus (pvz. kaina, tarifas arba CO2 emisija) pasirinkti energijos šaltinius optimaliai, keičiantis situacijai. Pavyzdžiui, jei turime sistemą „oras–vanduo“ kartu su papildomu dujiniu šildymu, sistema pati pasirinks pagal įvestus tarifus, koks energijos šaltinis tam tikru momentu bus naudojamas.

Unikali įrenginio valdymo funkcija

Nueita dar toliau – NIBE  šilumos siurblio „oras–vanduo“ valdiklis gali būti susietas su elektros tinklų tiekimo serveriu, pagal kurio teikiamą informaciją apie kainas bus optimaliai vykdomas įrenginio valdymas. Karšto vandens ruošimo sistema „studijuoja“ jūsų namo karšto vandens poreikius ir bando visada prisitaikyti. Unikali funkcija „Adjust“ leidžia  šilumos siurbliui „oras–vanduo“ komunikuoti su šildymo sistemos valdikliu (pvz. UPONOR), tokiu būdu optimizuojant valdymą.

NIBE o šilumos siurblio„oras–vanduo“ valdymo internetu sistema UPLINK yra unikali. Ji vėl praplėsta naujomis funkcijomis. Dabar jau yra galimybė prisijungti trečiai šaliai per API. Pirmiausia, tai NIBE partneris „Schneider Electric“, kur NIBE klientams bus suteikta galimybė valdyti šilumos siurblį „oras–vanduo“ per WISER sistemą.

Kokią papildomą vertę tai sukuria? Įsigijus nedidelį komplektą už keletą šimtų eurų ir įdiegus savo mobiliajame įrenginyje atitinkamą programėlę, turėsime „protingus namus“ savo telefone. Sistema ves statistiką apie energijos suvartojimą, automatiškai nuspręs, kada jūsų nėra namie ir reikia pereiti prie kitų režimų, valdys apšvietimą, kiekvieną termostatą, žaliuzes, audio sistemą, apsaugos kameras. Čia ribų nėra.

PASIDALINKITE:

Rekvizitai

UAB "Šildymo sprendimai"
S. Nėries g. 20-1 LT-92228 Klaipėda
El.paštas: info@sildymosprendimai.lt