
Jau nieko nebenustebins individualiame name įrengtos fotovoltinės jėgainės ant stogų, saulės kolektoriai, geoterminis šildymas ar „oras–vanduo“ tipo šilumos siurbliai. Tačiau kai kalba pasisuka apie tai, kokį įrenginį įsigyti, į kokius jo parametrus atkreipti dėmesį, kaip kuo efektyviau išnaudoti jo galimybes, klausimų kyla tikrai labai daug. Tiems, kurie renkasi šilumos siurblį, savo gaminių kokybe gerai žinoma kompanija „Viessmann“ siūlo atidžiau pažvelgti į „Vitocal 100-S“ – šilumos siurblio „oras–vanduo“ modelį.
Elektriniai šilumos siurblio komponentai
Šilumos siurblį „Vitocal 100-S“ sudaro du atskiri į moduliai: montuojamas pastato išorėje ir viduje. Išorinis modulis per garintuvą iš aplinkos oro paima šilumą. Temperatūra kompresoriumi padidinama iki reikiamos pastatui šildyti. Šiluma šilumnešiu vamzdynais tiekiama į vidinį modulį ir per kondensatorių perduodama į pastato šildymo ir karšto vandens ruošimo sistemas. Trieigis vožtuvas nukreipia šilumnešio srautą į šildymo arba į karšto vandens ruošimo sistemas. Gamykloje būna sumontuoti visi reikiami vidinio bloko hidraulinės sistemos komponentai: trieigis (3 padėčių) vožtuvas, cirkuliacinis (šilumos apytakos rato) siurblys ir šilumos siurblio reguliavimo sistema (valdiklis). Elektriniai įrenginio komponentai, pavyzdžiui, cirkuliacinis siurblys, naudoja itin mažai elektros energijos.
Šilumos siurblys „Vitocal 100-S“ taip pat idealiai tinka veikti kartu su elektros energiją savoms reikmėms gaminančia fotovoltinių elementų jėgaine. Į bendrą sistemą sujungti įrenginiai užtikrina efektyviausią alternatyvios energijos vartojimą. Jei lauke nėra labai šalta ir šilumos siurblio apkrova tik dalinė, tai kompresorius tiksliai prisitaiko prie esamo šilumos poreikio ir palaiko nustatytą patalpos oro ir karšto vandens temperatūrą.
„VITOCAL 100-S“ Pranašumai:
- tai aukšto naudingumo koeficiento(COP) šilumos siurblys, jo eksploatavimo išlaidos nedidelės. Pagal EN 14511 standartą nustatytas naudingumo koeficientas (atsižvelgiant į pasirinktą „Vitocal 100-S“ variantą): 4,4 –4,8 (kai lauko oro temperatūra 7 °C, o šilumnešio – 35 °C), 3,3–3,5 (kai lauko oro temperatūra 2 °C, o šilumnešio – 35 °C);
- galingumo reguliavimas ir kintamos galios (inverterinis) keitiklis užtikrina didelį efektyvumą, net jei siurblys veikia ne visu pajėgumu (esant dalinei apkrovai);
- sumontuoti pažangių technologijų komponentai: vidinis modulis su aukšto efektyvumo cirkuliaciniu siurbliu, kondensatoriumi, 3 padėčių perjungimo vožtuvu, saugos įrenginiais, membraniniu išsiplėtimo indu ir valdikliu;
- paprastas naudoti valdiklis, tekstai aiškiai perskaitomi, suprantami grafiniai vaizdai;
- tuo pačiu valdikliu galima reguliuoti ir papildomai prijungtus „Viessmann“ vėdinimo įrenginius;
- įrenginį galima valdyti ir internetu, papildomai įsigijus LAN modulį„Vitocom 100 LAN1“ ir įsidiegus „Viessmann“ programėlę išmaniesiems telefonams;
- įrenginys gali būti naudojamas patalpoms šildyti ir vėsinti;
- šilumos siurblys gali naudoti individualios saulės jėgainės pagamintą elektros energiją;
- esant reikalui, į vieną bendrai valdomą sistemą galima sujungti iki penkių šilumos siurblių.

Efektyvus su kitais įrenginiais
Renovuojant šildymo sistemą, šilumos siurblį „Vitocal 100-S“ labai lengva prijungti prie esamos sistemos. Tokiu atveju šilumos siurblys naudojamas kaip pagrindinis šildymo šaltinis, o, kilus dideliam šilumos poreikiui (pavyzdžiui, lauko temperatūrai smarkiai nukritus), jam į pagalbą ateina šildymo katilas. Taigi gaunama aiški nauda: nuolat naudojama pigesnė ir ekologiškesnė šilumos siurblio gaminama šiluma, o katilas – tik prireikus papildomos šildymo galios.
Funkcijos skirtingiems poreikiams
Kadangi vartotojų poreikiai yra skirtingi, „Viessmann“ siūlo rinktis iš trijų šilumos siurblio „Vitocal 100-S“ variantų. Jei šilumos siurblys planuojamas įrengti kaip papildomas šilumos šaltinis prie esamos šildymo sistemos, tai geriausiai rinktis renovacinį „Vitocal 100-S“ modelį, skirtą tik patalpoms šildyti ir karštam vandeniui ruošti. Jei namuose reikia palaikyti ne tik šilumą šaltuoju metu laiku, bet ir turėti galimybę apsaugoti kambarius nuo perkaitimo vasarą, verta įsigyti šilumos siurblį, turintį papildomą vėsinimo funkciją.
Galima rinktis ir šilumos siurblį su įmontuotu tekančio srauto elektriniu šildytuvu. Jis pravers, jei labai šaltą žiemą prireiktų daugiau galios.
Patogu valdyti ir montuoti
Įsigijus papildomą vietinio tinklo (LAN) modulį „Vitocom 100 LAN1“, šilumos siurblius „Vitocal 100-S“ galima valdyti internetu. Išmaniajame telefone įdiegta nemokama programėlė „Vitotrol“ suteikia galimybę reguliuoti daugelį įrenginio funkcijų, pavyzdžiui, keisti patalpų temperatūrą nustatant įprastą arba išvykos režimą.
Dviejų modulių konstrukcija užtikrina lankstų montavimą ir taupo vietą. Kadangi namo viduje montuojamas modulis yra gana nedidelis, jam vietos galima surasti visur – rūsyje, ūkinės paskirties patalpose ir kt. Išorinį modulį galima pritvirtinti lauke ant pastato sienos arba pastatyti ant žemės ant įrengto pamato.