Nemokama ir švari saulės energija. Svarbu įranga ir sistema

Nors Lietuvos dangus dažnai neprimena tropikų ir saulė pasirodo ne kasdien, jos energiją tikrai galime pasitelkti ir mes. Privalumų, ko gero, vardyti nė nereikia – tai yra visiškai švari, gamtą tausojanti energija, kuri, be kita ko, dar yra ir nemokama. Galite tai vadinti investicija į ateitį – naudodami bet kokį kitą energijos šaltinį, kiekvieną mėnesį patirsite finansinių išlaidų, o saulė, tikėkimės, išliks nemokama. O dar svarbiau yra tai, kad naudodami saulės energiją neteršiate aplinkos ir rūpinatės ateities kartomis.

Saulės energija ne vien itin saulėtomis dienomis

Klaidinga manyti, kad saulės sistemos neskirtos Lietuvos klimatui. Teisingai suprojektuoti ir sumontuoti saulės kolektoriai karštą vandenį ruošia ilgiau, negu trunka lietuviška vasara – apie pusę metų – nuo balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos. Be to, net ir likusį pusmetį, atšalus orams ir neintensyviai šviečiant saulei, šaltas vandentiekio vanduo gali būti pašildomas iki 15–25°C. Tai reiškia, kad net ir šaltuoju metų laiku mažiau sunaudosite kitos rūšies kuro karštam vandeniui ruošti. Šitaip saulės kolektoriai gerokai papildo turimą šildymo sistemą ir sumažina sąnaudas. Pavyzdžiui, naudodami nemokamą saulės energiją galingi „Viessmann“ plokštieji kolektoriai „Vitosol 200-FM“ ir „Vitosol 100-FM“ vidutiniškai padengia iki 60 proc. visos vandeniui šildyti sunaudojamos energijos per metus ir prisitaiko prie įvairių energijos poreikių.

Svarbiausia – tinkamas projektas ir įranga

Renkantis naudoti saulės energiją, ypač svarbu gerai suprojektuoti sistemą ir parinkti tinkamą įrangą. Labai svarbu, kad sumontuota sistema nebūtų per maža – tuomet bus menkas efektyvumas. Taip pat svarbu, kad ji nebūtų per didelė – prireikus saulės neišjungsite, sistema gali užvirti, dėl to gali sugesti atskiri jos komponentai.

Saulės kolektoriuose „Vitosol 200-FM“, „Vitosol 100-FM“ ir patrauklios kainos komplekte karštam vandeniui ruošti „Vitosol 141-FM“ bendrovė „Viessmann“ įdiegė patentuotą technologiją „ThermProtect“ – išmanusis absorberis neleidžia įrangai perkaisti. Temperatūrai pasiekus nustatytą vertę, ši išmanioji technologija paprasčiausiai išjungia saulės energijos kolektorius. Kai temperatūra viršija 75°C, kristalinė „Vitosol 200-FM“ ir „Vitosol 100-FM“ absorberio sluoksnio struktūra ima keistis, atspindėti kelis kartus daugiau šilumos, ir šitaip mažėja kolektorių galingumas. Jų temperatūrai nukritus, kristalinė struktūra grįžta į ankstesnį būklę – kolektoriai vėl ima sugerti daugiau kaip 95 proc. juos pasiekiančios saulės energijos paversdami ją šiluma. „ThermProtect“ technologija saulės kolektoriams „Vitosol 200-FM“ ir „Vitosol 100-FM“ yra naudinga ir dar vienu aspektu, lyginant juos su paprastais saulės kolektoriais. Kolektoriai su šia technologija gali būti galingesni nei įprasti kolektoriai. Jie susireguliuoja savaime, tačiau veikti nesustoja – kolektoriai gali vėl pradėti veikti iš karto.

PASIDALINKITE:

Rekvizitai

UAB "Šildymo sprendimai"
S. Nėries g. 20-1 LT-92228 Klaipėda
El.paštas: info@sildymosprendimai.lt